Dubnický Maratón 2014

Už druhý krát som zavítal na Dubnický Maratón ktorý oslavoval 20.výročie a veľmi dobre som si zajazdil. Účasť bola veľká asi 600 ľudí z toho 5  jednokolkárov z o Slovenska,Česka a Poľska. Som rád, že sa nazbieralo aspoň tých 5 súťažiacich ktorí vytvorili výbornu atmosméru pre divákov ale aj pre mňa samotného. Som spokojný že nás bolo aspň 5 a dúfam, že budúci rok sa to bude pomaličky zväčšovať. Štyria z nás prešli trať Muni ktorá mala 13km a bola to skôr pretekárska výzva ako maratónska. Veľa ľudí si myslí, že jednokolky sú len tak zo srandy ale chalan menom Lukasz Chornikowski nám ukázal, že na jednokolke sa dá prejsť aj 42km úplne vpohode a pritom predbehnúť ešte zopár dvojkolesových pretekárov na trati BASIC ktorí prišli menšiu dobu  po ňom. Veľkú rolu zohrala na jeho jednokolke aj špeciálna prehadzovačka SCHLUMPF ktorá jednokolku urýchli o 1.5krát normálnej rýchlosti. Ja som sa zameral na trať MUNI, ktorá síce bola kratšia ale o to viac sa závodilo. Po náročnej hodine neustáleho pedálovania na jednokolke som sa dostal do cieľa s časom tesne nad hodinou 1:00:20.6 . Do cieľa som dorazil ako prvý a stal som sa Víťazom Dubnického maratónu na rok 2014 v kategórii jednokolky.