Reporty

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

UNICON 17 !

UNICON DAZE je zostrih 12tich videí ktoré ukazujú ako bolo na unicone z pohľadu Extreme uni skupiny. Christian Huriwai ktorý zostrihal 500GB videí nám už druhý krát ukazuje ako to na Unicone vypadá. UNICON 16 si môžete pozrieť tu. Je to vlastne  menší Film o Unicone a jeho zážitkoch, ktorý sa skladá z 12 častí. Každá časť znázorňuje čo sa v konkrétnom dni odohrávalo. Na UNICONE 17 a v Bonusovej časti máte zhrnuté to najlepšie čo nám UNICON 17 mohol ponúknuť. Ukázané sú tu všteky druhy súťaží od Trialu cez Flat až po zabíjacký Street. Jazdci ako Colby Thomas alebo Elias Poham nám ukazujú ako sa dá jazdiť celé dva týždne a pritom sa nezabiť. Unicon je najväčšia jednokolkárska súťaž ktorá trvá 2 týždne. Skladá sa z vyše 300 disciplín a je časovo nemožné zúčastniť sa každej z nich. Tento zostrih zahŕňa len Extrémne jednokolkovanie.

Všetkých 12 videí si môžete pozrieť v pokračovaní (viac…)

Dubnický Maratón 2014

Už druhý krát som zavítal na Dubnický Maratón ktorý oslavoval 20.výročie a veľmi dobre som si zajazdil. Účasť bola veľká asi 600 ľudí z toho 5  jednokolkárov z o Slovenska,Česka a Poľska. Som rád, že sa nazbieralo aspoň tých 5 súťažiacich ktorí vytvorili výbornu atmosméru pre divákov ale aj pre mňa samotného. Som spokojný že nás bolo aspň 5 a dúfam, že budúci rok sa to bude pomaličky zväčšovať. Štyria z nás prešli trať Muni ktorá mala 13km a bola to skôr pretekárska výzva ako maratónska. Veľa ľudí si myslí, že jednokolky sú len tak zo srandy ale chalan menom Lukasz Chornikowski nám ukázal, že na jednokolke sa dá prejsť aj 42km úplne vpohode a pritom predbehnúť ešte zopár dvojkolesových pretekárov na trati BASIC ktorí prišli menšiu dobu  po ňom. Veľkú rolu zohrala na jeho jednokolke aj špeciálna prehadzovačka SCHLUMPF ktorá jednokolku urýchli o 1.5krát normálnej rýchlosti. Ja som sa zameral na trať MUNI, ktorá síce bola kratšia ale o to viac sa závodilo. Po náročnej hodine neustáleho pedálovania na jednokolke som sa dostal do cieľa s časom tesne nad hodinou 1:00:20.6 . Do cieľa som dorazil ako prvý a stal som sa Víťazom Dubnického maratónu na rok 2014 v kategórii jednokolky.

Ďalšie fotky,výsledky,reporty a zaújmavosti najdete v nasledovných linkoch:

Výsledky

Foto

Video 1:42

Maraton.sk

IMG_8991

Prvý ročník Einrad campu bol vynikajúci

 

einradcamp

Prvý Ročník jednokolkového zrazu ktorý sa volá Einrad CAMP je úspešne za nami. Veľké poďakovanie patrí hlavne Axelovi Kästle ktorý to dal cele dokopi. Bola to 7-dňová akcia na ktorej sa jednokolkovalo non-stop. Súťažilo sa v dvoch disciplínach Trial/Flat ktoré sa uskutočnili na konci campu. Na camp zavítali aj Bratia Pohamovci ale aj Mark Fabian či Krisz Kovacs. Tiež ste sa mohli stretnút jednou staršiou jednokolkovou legendou Felixom Dietze. Menší report spravila aj jednokolkárka Stephanie Dietze a link môžete nájsť TU.

 

 

 

 

DUC (Duna Unicycle Camp) 2014

Tento rok je to už druhý ročník jednokolkového kempu DUC. Najviac  ďakujem Aidanovi Telekimu, ktorý bol hlavný organizátor. Užite si video ktoré pre vás postrihal sám Aidan.

DUC je zraz jednokolkárov v dedinke Kisoroszi na severe Maďarska. Je to 4-ďnová akcia plná jazdenia,kúpania,odychovania a jedenia. Tento rok sa DUC konal rovno u Aidana na záhrade kde má svoj trial park. Účasť bola pomerne velká asi 30 ľudí z toho minimalne 10 profesionálnych jazdcov ako sú Adam Gerža (ČR-trial),  Matej Zachar (SK-flat), Ján Strelec (ČR-trial), Ján Řeháček (ČR-trial), Aidan Teleki (HU-trial), Márk Fábian (HU-trial) a mnoho ďalších známych jazdcov.

Výborná organizácia a ja dúfam, že o rok sa vidíme znovu.

EUC winter 2014 je úspešne za nami – Výsledky

 EUC Winter 14 (Cologne-Germany)

ktoré sa úspešne podarilo zorganizovať aj tento rok je za nami. Môžem potvrdiť, že účasť bola oveľa väčšia ako minulý rok a som veľmi rád, že Európska jednokolkárska komunita neupadá ako som sa obaval. Tento rok sa zúčastnilo EUC-čka približne 150 jazdcov a dakopi možno aj 250 ľudí.

Veľkú vďaku si najviac zaslúži tento muž menom Moritz Eisback, ktorý to celé dal dokopy. U mňa má veľký obdiv, už len preto, že minulý rok sa toho ujal, keď Olaf Schlote oznámil, že už nebude organizovat EUC. Ako 19-ročný zorganizoval EUC 13 ktoré nemalo až taký veľký úspech lebo tam chýbal trial, ale napokon tento rok za pomoci istých pomocníkov vrátane mňa sa EUC winter dostalo do starých koľají a dúfam,  že o rok to bude ešte väčšie.

Fotka: The biggest thanks of all goes to Moritz for all of the work that he has done organizing EUC. It wouldn't have been possible without him! <3

 

(viac…)

1385178_637001862987161_664409966_n

UTEC-Unicycle Trial European Championship 2013

Malý report z prvého ročníka UTEC čiže Európske Majstrovstvá na Jednokolke v Triale. Môj veľmi dobrý kamarát Adam Gerža, známy aj ako ADE sa rozhodol zúčastniť na prvom ročníku UTEC ktorý sa konal v Meste Cuneo. Ade spolu z Honzou Řeháčkom a Adamom Krupom (SR) sa vybrali na tento trip aby si dobre zasúťažili a poprípadne zobrali nejaké tie umiestnenia. Vo videu môžete vidieť, že navštívili aj Benátky v ktoŕych si dali aj malý pojazd.

(viac…)

IMG_0236

Októberfest Allianz 2013 Tále

Ďalšie úspešné vystúpenie,ktoré som tentokrát robil pre Allianz.


27.9.2013 som sa ocitol na firemnej akcii firmy Allianz ktorá každoročne usporiadáva Októberfest pre svojich ľudí.

Preskakoval som tu pivné sudy.Ukázal som rôzne triky ktoré nedokáže len taký hocijaký jednokolkar.

Preskakoval som aj ľudí ,najprv po jednom, potom dvoch, či niekedy sa to vyšplhalo až na troch.

 

(viac…)

992828_10201200073461357_1309527961_n

EUC summer 2013

EUC/EJC summer 2013-Extreme Unicycle Convention-Europan Juggling Convention

Letné Majstrovstvá Európy spojené s najväčšiou žonglerskou udalosťou

“Vždy som túžil po dobrodružstve na jednokolke”

Tento rok sa mi to aj podarilo ! Zúčastnil som sa jednej  z najväčších súťaží -EUC, ktorá sa koná každý polrok.

Extreme Unicycle Championship (EUC) čiže Extrémne Jednokolkové závody sú jedna z najväčších udalostí v jednokolkovom svete. Stretávajú sa tu ľudia z takmer celej európy a raz začas sa tu objavia aj američania či novozélanďania. Je to súťaž na najvyššiej úrovni, jazdia sa tu tri disciplíny : Trial Flat Street. Tento rok sa EUC konalo v Toulouse výnimočne spojené z najvyššiou žonglérskou udalosťou (EJC). (viac…)

DUC

DUC-DUNA UNICYCLE CAMP 2013

Toto leto som sa zúčastnil aj na jednokolkovom kempe pri Dunaji v Maďarsku. Bol to 1.ročník tohto podujatia a dúfam ze sa bude konať aj dalšie roky. Bola to 5-dňová akcia ktorá zahrňala Trial/Flat Súťaže a samozrejme odych na brehu Dunaja. Účasť nebola veľká ,ale stálo to zato. Zúčastnili sa tu aj jednokolkové legendy Kristián Kovacs,Márk Fábian alebo Aidan Teleki ktorý tento kemp organizoval.

(viac…)